Trenerzy

Pracuję z ludźmi, których podziwiam za to co robią. Są to biznesowo doświadczeni w swoich dziedzinach eksperci. Często mamy za sobą nie jeden wspólny projekt biznesowy i nie tylko.

Monika Rzońca

Odkąd pamiętam interesowali mnie ludzie, różnorodność osobowości, temperamentów, różnice i podobieństwa na poziomie indywidualnym. Trudne sytuacje, wyzwania czy kryzysy pokazują przede wszystkim, jak różnimy się od siebie w sposobach budowania rozwiązań i strategiach radzenia sobie. Możliwość towarzyszenia ludziom w takich sytuacjach uzmysławia mi na co dzień, jak dużo mocy potrafimy wydobyć z samych siebie, kiedy tylko jej potrzebujemy.

To właśnie czynnik ludzki najbardziej fascynuje mnie w zarządzaniu projektami. Po pierwsze – PM we własnej osobie! Osobowość PM-a, jego umiejętności zarządzania emocjami, własną motywacją, wiarą w swoje działanie, wewnętrzna stabilność i harmonia sprawia, że projekty prowadzone są z sukcesem.

Po drugie – PM w relacjach! Projekt to zawsze grupa projektowa, interesariusze i sponsorzy. Z tej perspektywy kluczem do sukcesu PM-a są jego sposoby zarządzania siecią interpersonalną i umiejętność wydobycia z innych tego, co najbardziej korzystne.

Podczas szkoleń uczę konkretnych technik zarządzania sobą w trudnych sytuacjach oraz umiejętności  zarządzania relacjami. Uczestnicy mogą spodziewać się dużej ilości ćwiczeń, co pozwala na wypracowanie indywidualnych, autentycznych narzędzi.

Jestem psychologiem – terapeutą oraz doradcą ds. zarządzania zasobami ludzkimi. Ukończyłam Wydział Psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie (Uniwersytet SWPS). Od ponad 10 lat pracuję w obszarze HR. W ramach międzynarodowej organizacji wspieram kadrę menedżerską doradzając w kwestiach zarządzania zasobami ludzkimi. Od 2014 prowadzę prywatny gabinet psychoterapeutyczny. Posiadam certyfikaty I i II stopnia z zakresu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz liczne szkolenia kierunkowe realizowane w akredytowanych ośrodkach kształcenia w psychoterapii krótkoterminowej. Obecnie realizuję również czteroletnie podyplomowe studia psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Jestem członkiem European Brief Therapy Association (www.ebta.eu). Swoją pracę poddaję superwizji.

Zapraszam na warsztat  No-Stress PM, który prowadzimy wspólnie z Anią Jaszczołt.

Wanda Janczyk

Jestem analitykiem biznesowym i liderem zespołu deweloperskiego. Aktualnie pełnię tę funkcje w POSTDATA S.A. Całe życie zawodowe jestem związana z informatyką – po studiach informatycznych pierwsze kroki stawiałam jako programistka. Szybko jednak postanowiłam, że analiza (zarówno systemowa, jak i biznesowa) to obszar, którym chcę się zajmować w IT. Od ponad 10 lat jestem analitykiem w firmie realizującej różnorodne projekty informatyczne realizowane dla Poczty Polskiej. Pracowałam w różnych projektach, zawsze blisko klienta, tworząc rozwiązania informatyczne wspierające jego biznes i rozwiązujące jego problemy. Biorę czynny udział w rozwoju istniejących produktów, ale też przy tworzeniu nowych systemów od pomysłu na ich powstanie, aż po wdrożenie u klienta. Nieobce jest mi więc szukanie nieszablonowych rozwiązań problemów wynikających z wielkości organizacji, jaką jest Poczta Polska, skali wdrożenia i ilości użytkowników systemów, które współtworzę.

Projekty, w których brałam udział były prowadzone różnymi metodykami, zarówno z wykorzystaniem elementów technik kaskadowych, jak i zwinnych. W mojej pracy współpracuję zarówno z zespołami deweloperskimi, kierownikami projektów jak i opiekunami produktów. Uwielbiam poszukiwanie optymalnych rozwiązań – zawsze zadaję pytanie „dlaczego”, aby zrozumieć biznes i procesy klienta. Odpowiedzi, które uzyskuję naprowadzają mnie na sposoby zoptymalizowania procesów biznesowych i wsparcie ich poprzez dostarczane przez nas systemy.

Biorę też czynny udział w optymalizacji procesu wytwarzania oprogramowania w mojej firmie, tworzę standardy i proponuję kierunki rozwoju.

Z pasji ukończyłam studia na kierunku matematyka, więc jak coś robię, to muszę widzieć tego sens, wszystko musi pasować, dać się wytłumaczyć po co to robimy. Moje „dlaczego” i „tak po prostu” pomagają mi i mojemu zespołowi w dostarczaniu wysokiej jakości produktów.

Zapraszam na warsztat Product Backlog Master, który prowadzimy wspólnie z Anią Jaszczołt.